close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 20 marca 2019

  Konsul Paweł Jaworski wręczył panu Bronisławowi Erlichowi medal "Zasłużony dla Polskiej Poligrafii", przyznany przez Polską Izbę Druku. Wzruszająca ceremonia z udziałem licznej grupy zaproszonych gości oraz przedstawiciela Polskiej Izby Druku odbyła się w Rezydencji Ambasadora RP w Bernie.

  Urodzony w 1923 roku Warszawie, pan Bronisław Erlich rozpoczął naukę zawodu drukarza w wieku 14 lat. Jego naukę przerwał wybuch II Wojny Światowej. Ze względu na żydowskie pochodzenie pan Erlich przez całą wojnę musiał się ukrywać. Wojnę przetrwał dzięki tzw. "aryjskim papierom" wystawionym dla niego przez polskiego notariusza.

  Po wojnie wyemigrował do Izraela a następnie trafił do Szwajcarii, gdzie osiadł na stałe. W Szwajcarii powrócił do czynnego wykonywania swojego zawodu i zdobył znakomitą renomę, wspomagając jednocześnie swoich polskich kolegów i polski przemysł drukarski.

  W tym roku Polska Izba Drukarska postanowiła uhonorować wkład Pana Bronisława w rozwój polskiej poligrafii i tym samym podziękować Mu za zasługi, które na trwałe wpisały się w historii tej gałęzi polskiej gospodarki. 

  Z ramienia Polskiej Izby Druku na uroczystości wystąpił pan Jacek Gorecki, kolega i wieloletni przyjaciel pana Bronisława Erlicha. 

    

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: