close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 22 stycznia 2019

  W tym roku po raz pierwszy przy Promenade 58, czyli głównej ulicy szwajcarskiego miasteczka, stanął polski pawilon konferencyjny. Andrzej Duda we wtorek oficjalnie zainaugurował działalność Domu Polskiego, który jest realizacją idei przedstawionej przez Prezydenta rok temu, a zrealizowanej z inicjatywy Banku PEKAO SA oraz PZU. W środę wieczorem w Polish House, z udziałem Andrzeja Dudy, odbyła się Polish Night.

  - Ogromnie się cieszę z miejsca, w którym się znajdujemy. Polska, jako państwo, jako miejsce otwarte dla inwestycji, świetnie rozwijająca się gospodarka, jest tutaj obecna dzięki Polish House – podkreślił Andrzej Duda podczas inauguracji pawilonu.

  Wyraził nadzieję, że wydarzenia, które będą miały w nim miejsce, okażą się ciekawe i inspirujące, a przede wszystkim, będą stwarzały okazję do nowych kontaktów biznesowych, politycznych i tego, co jest esencją dorocznej światowej konferencji gospodarczej w Davos.

  Polish House ma być przestrzenią promującą polski biznes oraz polskie inwestycje. Wewnątrz pawilonu odbędzie się promująca Polskę „Polish Night”.
  Odwiedzający będą mogli wymienić poglądy na temat sukcesu gospodarczego Polski z ostatnich lat oraz wyzwań wciąż stojących przed naszą gospodarką. Podyskutować o globalnych trendach, takich jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia czy sztuczna inteligencja. Tam też odbywać się będą spotkania z klientami oraz funduszami inwestycyjnymi, które są zainteresowane zwiększaniem swojej ekspozycji na Polskę.

  Hasłem promującym wydarzenie jest #PolandCanDoNation

  We wtorek po południu, o godz. 15.00 w Polish House zaplanowano debatę „Quo Vadis Digital Europe?”. W środę zaś, o 19.00 odbędzie się „Polish Night”, w której udział planuje wziąć Prezydent Andrzej Duda.

  Obok przedstawicieli polityki i biznesu na spotkanie zaproszono Andrzeja Bargiela, narciarza wysokogórskiego, pierwszego człowieka w historii, który zjechał na nartach z wierzchołków góry K2. Zaproszeni do Polskiego Domu goście zobaczą m.in. film, który sportowiec zarejestrował podczas historycznego zjazdu z tego ośmiotysięcznika.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: