close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W REFERACIE KONSULARNYM

 •  W celu zarezerwowania wizyty w Referacie Konsularnym Ambasady RP w Bernie należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl) >>.

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw:

  1. paszportowych,
  2. wizowych,
  3. obywatelskich,
  4. prawnych,
  5. małżeńskich.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w godzinach przyjęć interesantów.

   

  Przy każdej wizycie w Referacie Konsularnym Ambasady RP w Bernie należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia Referat Konsularny Ambasady RP w Bernie jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

   

   

  PRZYPOMINAMY O KONIECZNOŚCI ZAPISYWANIA SIĘ NA WIZYTY W KONSULACIE!

   

  Zapisów można dokonać na stronie www.e-konsulat.gov.pl

   

  OSOBY NIEZAPISANE NA WIZYTĘ NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE.

   

  Osoby, które zamierzają złożyć jednocześnie dodatkowy wniosek o paszport tymczasowy mają obowiązek zarejestrowania dodatkowej wizyty paszportowej (jak dla 2 osób)

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: